Dr. M. Šeporaičiui – LINPRA Garbės ženklo apdovanojimas

Sausio 29 d. Vilniuje įvyko tradicinis Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos (LINPRA) metinis renginys, kuriame Garbės ženklais buvo apdovanoti sektoriui nusipelnę asmenys. Garbingas apdovanojimas įteiktas LEI Branduolinių įrenginių saugos laboratorijos vyresniajam mokslo darbuotojui dr. Marijui Šeporaičiui.

Svarbus įvertinimas
25-erius metus LEI dirbantis dr. M. Šeporaitis – išskirtinis inžinierius ir mokslininkas, kurio atlikti darbai ir glaudus bendradarbiavimas su verslo sektoriumi yra reikšmingi Lietuvos inžinerinės pramonės plėtrai. Inžinieriaus karjerą LEI pradėjęs po magistro studijų, nuo 2004 m. jis Branduolinių įrenginių saugos laboratorijoje užima vyresniojo mokslo darbuotojo pareigas. Dr. M. Šeporaitis pasižymi giliomis žiniomis termohidraulikos srityje, kurias sėkmingai taiko kuriant inovatyvius sprendimus pramonės įmonėms. Mokslininko vykdyti projektai apima platų spektrą – nuo energetikos iki maisto pramonės.

„Apdovanojimas LINPRA Garbės ženklu man, asmeniškai, yra reikšmingas įvertinimas už nuoseklų darbą, ir paskatinimas toliau siekti aukštumų. Apdovanojimas mus, laureatus, taip pat skatina permąstyti savo indėlio svarbą ir suvokti, kad kiekvienas iš mūsų prisidedame prie bendro tikslo. Platesnis savo vaidmens supratimas leis veikti aktyviau ir labiau susitelkusiai“, – mintimis pasidalino dr. M. Šeporaitis.

Aktualios diskusijos

Lietuvos energetikos ir technikos muziejuje vykusiame renginyje susibūrė inžinerijos sektoriaus įmonių, švietimo įstaigų ir valdžios atstovai. Sveikinimo žodį tarė ministras pirmininkas Gintautas Paluckas, LINPRA prezidentas Tomas Prūsas.

Komunikacijos ekspertas Mykolas Katkus skaitė pranešimą „Technologijų ir dirbtinio intelekto įtaka visuomenės komunikacijai ir politikai: kaip inžinerijos sektorius gali prisitaikyti prie naujų iššūkių“, kurio metu atskleidė, kaip technologijos ir dirbtinis intelektas keičia visuomenės komunikaciją ir politiką, bei kokiais būdais inžinerijos sektorius gali prisitaikyti prie pokyčių. Vakarą vainikavo dinamiškas šviesos ir elektros šou, įkvėptas garsiojo išradėjo Nikolos Teslos darbų.

Renginys pritraukė pagrindinius Lietuvos inžinerinės pramonės atstovus, kurių bendra metinė apyvarta siekia 4,5 milijardo eurų. Be strateginių klausimų, buvo aptariamos ir šiuolaikinės aktualijos, o dalyviai galėjo gyvai balsuoti internetinėje apklausoje, siekdami išsiaiškinti esamą padėtį, prognozes ir didžiausius iššūkius tolimesnei plėtrai.

Tęsiama tradicija
Svarbia renginio dalimi tapo LINPRA Garbės ženklo apdovanojimų įteikimas sektoriui nusipelniusiems specialistams. Šis apdovanojimas buvo įsteigtas 2012 m., siekiant įvertinti ir visuomenei pristatyti asmenis, kurie reikšmingai prisideda prie Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės vystymo ir konkurencingumo stiprinimo. Garbės ženklu apdovanojami įmonių ir organizacijų darbuotojai, pasižymėję inovatyvumu, produktyvumu, pasiekę ženklaus mokslo ir verslo integravimo rezultatų, garsinę įmonės ar inžinerinės pramonės vardą Lietuvoje ir už jos ribų.

Be dr. M. Šeporaičio Garbės ženklais apdovanoti dar penki nominantai: Šiaulių valstybinės kolegijos Inžinerijos mokslų katedros vedėjas, lektorius Saulius Palepšaitis, UAB „LZT“ komercijos vadovė Rūta Čeplinskienė, UAB „Selteka“ vyr. inžinierius technologas Darius Krušinskas, UAB „Elinta Robotics“ direktorius Aurelijus Beleckis ir UAB „Stigma“ teisininkė Eglė Krikščiūnienė.

Foto autorius: Artūras Žukas