Kai kurie Lietuvos energetikos ekspertai mano, kad šalyje galėtų atsirasti mažo galingumo branduoliniai reaktoriai. Pasak Lietuvos branduolinės energetikos asociacijos valdybos nario, Lietuvos energetikos instituto vadovo Sigito Rimkevičiaus, patirties ir infrastruktūrą turinčioje Lietuvoje galimybės pasistatyti tokius reaktorius yra geresnės nei kaimyninėse šalyse.
„Galimybės Lietuvai iš tikrųjų yra geros, geresnės negu kai kurioms mūsų kaimyninėms šalims, kuriuos dabar planuoja, kaip Estija. Ji neturi nei reguliuotojo, nes neturi patirties branduolinėje energetikoje, nei infrastruktūros. Pas mus, jeigu naudotume tą pačią aikštelę (Ignalinos AE – BNS), tai yra elektros tinklai, panaši infrastruktūra, patyręs reguliuotojas, patirtis eksploatacijoje“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė S. Rimkevičius.
„Tai įgyvendinti, ypač (pasistatyti – BNS) mažo galingumo, mažus modulinius reaktorius, iš tikrųjų ir vienai valstybei nebūtų sunku“, – pridūrė ekspertas, dalyvaujantis ketvirtadienį Vilniuje Lietuvos mokslų akademijoje vykstančioje tarptautinėje mažiesiems branduoliniams reaktoriams skirtoje konferencijoje.
Pasak S. Rimkevičiaus, atsinaujinančios energetikos ištekliai negali užtikrinti nuolatinės elektros gamybos: „Yra viena problema, kad tas vėjas ne visą laiką pučia, o saulė ne visą laiką šviečia ir ne visada galime turėti tos elektros“.
Lietuvos branduolinės energetikos asociacijos prezidentas Osvaldas Čiukšys teigė iš rinkos dalyvių išgirdęs, jog svarbiausia sąlyga, kad Lietuvoje atsirastų mažo galingumo branduoliniai reaktoriai, yra politinė valia.
Skaitykite daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/2014308/ekspertai-lietuvoje-galetu-iskilti-mazo-galingumo-branduoliniai-reaktoriai