Balandžio 17-ąją, minint Lietuvos energetikų dieną, Energetikos ir technikos muziejuje vyko šiai dienai skirtas renginys. Jo metu LEI mokslininkai pristatė paskaitą „Energetika be baimės: iššūkiai ir jų sprendimai“. Renginio metu lankytojai turėjo galimybę išgirsti aktualias įžvalgas apie šiandienos energetikos iššūkius ir galimus jų sprendimo kelius. Pranešimus skaitė LEI jaunesniosios mokslo darbuotojos, doktorantės Rimantė Balsiūnaitė ir Justina Jaseliūnaitė bei vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Tadas Kaliatka.
LEI mokslininkai supažindino su iššūkiais, kurie pastaruoju metu kyla energetikos moksle. Trijuose pristatymuose jie aptarė energetikos planavimą, branduolinę energetiką ir turbulencijos reikšmę. Jaunoji mokslininkė R. Balsiūnaitė papasakojo, kuo svarbus energetikos planavimas, kaip yra analizuojama energetikos plėtra, poveikis ekonomikai, visuomenei ir aplinkai.
Branduolinės energetikos ekspertas dr. T. Kaliatka supažindino su civilinės branduolinės energetikos istorija, branduoline energetika pasaulyje ir Lietuvoje. Jis taip pat apžvelgė branduolinių elektrinių avarijas, jų priežastis bei pasekmes.
J. Jaseliūnaitė atskleidė, kodėl turbulencija, kuri dažnai kelia nerimą skrydžių metu, inžinerijoje tampa svarbiu įrankiu. Mokslininkė paaiškino, kaip mikrokanalų aušinimo technologijose turbulencija padeda efektyviau pašalinti šilumą ir gerina sistemų veikimą.