2024 m. spalio 1 d. pradėtas vykdyti LEI koordinuojamas Re-Energize projektas.
Nepaisant pažangos teisėkūros ir politikos srityse, ES ir toliau susiduria su dideliais aplinkos ir klimato iššūkiais, darančiais poveikį ekosistemai ir ES piliečių gerovei. Norint įvykdyti tarptautinius įsipareigojimus ir sukurti klimatui neutralią ekonomiką, būtina iš esmės pereiti prie tvarios energetikos praktikos. Tai apima energijos vartojimo efektyvumo skatinimą, atsinaujinančiųjų energijos šaltinių diegimą ir šilumos siurblių naudojimo skatinimą. Tačiau pažangai trukdo kvalifikuotų specialistų trūkumas ir esamos rinkos kliūtys. Projektu siekiama sustiprinti šilumos siurblių sektoriaus darbuotojų kompetencijas atliekant išsamų kompetencijų poreikio vertinimą ir strateginį atitinkamų veiksmų planavimą. Projekte siekiama sukurti išsamią Kompetencijų stiprinimo sistemą, kad būtų užtikrinti tinkami mokymai ir reikiamos žinios šilumos siurblių technologijos, kaip vienos iš atsinaujinančių šildymo ir (arba) vėsinimo technologijų naudojimui. Bus siekiama sukurti integruotą skaitmeninę priemonę skatinančią efektyvaus energijos vartojimo sprendimų diegimą, naudingą ir specialistams, ir vartotojams. Įgyvendinant šį projektą taip pat bus apmokytą ne mažiau kaip 385 statybos sektoriaus specialistai ir 115 instruktoriai, skatinant ekologiškų technologijų diegimą ir energijos vartojimo efektyvumo skatinimą įrengiant šilumos siurblius.
Be to, įgyvendinant projektą ir viešinant rezultatus bus didinamas visuomenės informuotumas apie perėjimą prie tvarios energetikos ir užtikrinamas ilgalaikis poveikis bendradarbiaujant su suinteresuotosiomis šalimis. Iki projekto pabaigos pagerės šilumos siurblių, kaip vienos iš tvarių šildymo ir vėsinimo technologijų, taikymo įgūdžiai, padidės specialistų atitinkamų kompetencijos ir įsidarbinimo galimybės visoje Europoje. Padidės visuomenės informuotumas apie tvarią energetiką, o tai padės pereiti prie efektyviai energiją vartojančių sprendimų ir įveikti esamas rinkos kliūtis. Bus skatinamas viešųjų, privačių ir tarptautinių subjektų bendradarbiavimas, užtikrinant politikos nuoseklumą ir ilgalaikį poveikį. Projekto ištekliai taps atvirai prieinami, todėl bus sudarytos palankesnės sąlygos nuolatiniam švietimui ir kompetencijų stiprinimui šiame sektoriuje.
LEI mokslininkai atsakingi už projekto koordinavimą bei administravimą ir yra atsakingi už ketvirtojo darbų paketo (WP4) pirmosios užduoties įgyvendinimą. Šioje užduotyje LEI mokslininkai koordinuos energijos vartojimo efektyvumo sprendimų įgyvendinimo pastatuose ir pramonėje gairių parengimą. Gairėse bus įvadas, kuriame trumpai apžvelgiami projekto tikslai ir uždaviniai, susiję su energijos vartojimo efektyvumu ir atsinaujinančiųjų išteklių technologijomis, taip pat gairių dokumento paskirtis ir reikšmė.
Projekto informacija: https://www.lei.lt/projektas/life23-cet-re-energize-lt/
Projektas kofinansuojamas Europos Sąjungos Aplinkos ir klimato politikos programos LIFE lėšomis, pagal dotacijos sutartį Nr. 101166359 — LIFE23-CET-Re-Energize. Išsakytos nuomonės ir požiūriai yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar CINEA požiūrį ir nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei paramą teikianti institucija negali būti laikomos už tai atsakingomis. |