H2020 projekto „BRILLIANT“ trečiasis pažintinis vizitas Švedijoje (17.03.20-22)

BRILLIANT logo

 

2017 m. kovo 20-22 dienomis įvyks trečiasis projekto BRILLIANT pažintinis-studijų vizitas Oskaršhamno regione, Švedijoje. Vizito metu bus lankomi Oskaršhamno regione esantys branduolinės energetikos objektai. Vizitas ypač naudingas, semiantis gerosios patirties branduolinės saugos ir branduolinio kuro tvarkymo klausimais, aktualiais Ignalinos AE uždarymo kontekste.

Oskaršhamnas – seniausia Švedijos „branduolinė bendruomenė“, čia įrengti 3 BWR tipo reaktoriai. Oskaršhamno savivalda plačiai žinoma kaip puikus pavyzdys, kad ekologiška gyvensena įmanoma ir branduolinės energijos apsuptyje, čia gausu ekologinių ūkių. Oskaršhamno savivaldybė bendradarbiauja su projekto partneriais Švedijoje – Karališkuoju technologijos institutu (KTH, angl. Kungliga Tekniska Högskolan)  ir Nova universitetinių studijų, tyrimų ir plėtros centru (Nova, angl. Nova Center for University Studies, Research and Development).

Vizito metu bus aplankyta:

  • branduolinė jėgainė (OKG 03),
  • laikinoji Švedijos panaudoto branduolinio kuro (p. b. k) saugykla (SKB Clab),
  • ilgalaikio p. b. k. saugojimo laboratorija, įrengta kietosiose uolienose, 500 m gylyje (Äspö Hard Rock Laboratory),
  • p. b. k. talpų laboratorija (SKB Canister Laboratory).

 
Apie projektą BRILLIANT:

Pagrindinis BRILLIANT projekto tikslas – nustatyti barjerus trukdančius branduolinės energetikos plėtrai Baltijos jūros regiono valstybėse ir parengti rekomendacijas jiems pašalinti. Projektas skatins bendradarbiavimą tarp Baltijos šalyse esančių mokslo centrų ir universitetų. Vykdant projektą bus įvertintas šalių mokslinis, technologinis ir ekonominis potencialas siekiant vystyti branduolinę energetiką regione ir šios svarbios energetikos rūšies įtaka ne tik regiono ekonomikai, bet ir energetiniam saugumui.

ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ projektą „Baltijos regiono iniciatyva dėl ilgalaikių inovatyvių branduolinių technologijų“ (BRILLIANT, angl. Baltic Region Initiative for Long Lasting InnovAtive Nuclear Technologies) koordinuoja Lietuvos energetikos institutas. Projekto partneriai – penkių Baltijos jūros regiono šalių institucijos: Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), UAB „VAE SPB“, Nacionalinis branduolinių tyrimų centras (Lenkija), Latvijos universitetas, Tartu universitetas (Estija) ir Karališkasis technologijos institutas (Švedija).

 

Renginio skrajutė

 

 

Europos Sąjungos vėliava